انواع بوشینگ ها

بوشینگها

بوشینگهای هوایی از متداولترین وسایل ارتباط ترمینالهای داخلی ترانسفورماتور به خارج ودر هوای آزاد می باشند .این نوع بوشینگها بطور ساده ازیک استوانه عایق تشکیل شده که به یک سر آن فلنجی جهت اتصال ومحکم کردن آن به ترانسفورماتور تعبیه شده است .وهادی متصل شده به ترمینال داخلی ترانسفورماتور از داخل ‌آن عبور شود وبه سر دیگر استوانه عایق محکم می گردد.

بوشینگهای معمولی در دو نوع متداول موجود است :

۱- بوشینگ روغنی معمولی OilfilledBushings

۲- بوشینگ های نوع فازی Condenser Bushings

تفاوت اساسی بین دو نوع بوشینگ فوق در کنترل ویا عدم کنترل میدان الکتریکی آنها می باشد بوشینگهای معمولی برای ولتاژهای پایین (حداکثر تا ۷۲ کیلو ولت )کاربرد دارد.در حالیکه بوشینگهای فازی برای ولتاژ بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

دو نوع بوشینگ در شکل نمایان است.

(برای بزرگنمایی بر روی عکس کلیک کنید)

5 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. در پاسخ به امین عظیمی : دوست عزیز کمتر اتفاق میافتد که از بوشینگ نمونه گیری کرد . ولی اگر نیازباشد ، در بالای بوشینگ در محل تزریق می توان مقدار کمی روغن برداشت بطوری که سطح روغن زیاد پایین نرود. البته اگر بوشینگ خوابیده باشد توسط باز کردن محل نشان دادن سطح روغن (گیج)نیز می توان مقداری روغن تخلیه کرد . در هر دوحالت سعی شود هوا وارد بوشینگ نشود . لازم به توضیح است در کارخانه برای تزریق روغن از شیر دوطرفه استفاده میشود در یکطرف عمل وکیوم وبه کمک شیر دیگر تزریق انجام میشود وعاقبت با شکست وکیوم توسط گاز نیتروژن سطح بالای بوشینگ پر میشود.
   موفق باشید

  1. با سلام
   در رابطه با ساختار بوشینگ و مانوتورینگ آن اشاره شده است اگر مشخصاٍ سئو ال خاصی دارید بفرمایید

 1. با سلام
  اگر سطح روغن بوشینگ پایین آمد(بدلیل نشتی) آیا می توان در سایت به آن روغن ترزیق کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید